Mi a Nordic Bridge?
A Nordic Bridge az ismeretek átadására és az együttműködésre alapoz Magyarország és az öt észak-európai ország (Dánia, Finnország, Izland, Norvégia, Svédország) között. A programban a budapesti nagykövetségek vesznek részt az Északi Miniszterek Tanácsának támogatásával. A kezdeményezés programszervező partnere a Bridge Budapest.
A Nordic Bridge célja, hogy megosszuk egymással az ötleteinket és hasznos tapasztalatainkat. A szakmaiságra alapozva közös együttműködésre hívjuk Magyarország véleményformáló fiataljait!
A Nordic Bridge közösségét 40 motivált, nyitott gondolkodású szakember alkotja, akik az üzleti világ, a kultúra, a sport, a tudomány, az oktatás, a civil társadalom és a média területéről érkeznek.
A következő 10-12 hónapban a nagykövetségek vendéglátásával lebonyolított rendezvénysorozaton számos téma kerül terítékre, ezek kiválasztásában a Nordic Bridge meghívott résztvevőinek együttműködésére is számítunk. A rendezvények célja, hogy felkeltsék a résztvevők érdeklődését az észak-európai társadalmak iránt és betekintést nyújtsanak azokba a működési mechanizmusokba, melyekből megtudható, hogyan működnek ezek a társadalmak, és miként viszonyulnak a világ többi részéhez, beleértve természetesen Magyarországot is. Olyan témák kerülnek terítékre, mint a zöld és fenntartható növekedési modell, a digitális oktatás, az ember és természet viszonya, a nemek közötti egyenlőség a döntéshozatalban vagy az északiak boldogságának titka. Kreatív témaként fölmerül még az északi konyha, a dizájn, a film noir vagy a skandináv zenei csoda. A Nordic Bridge eseményeken esettanulmányok, vendégelőadások, valamint az ezekre alapozott csoportos beszélgetések útján formálódik a közösség.
* * *
Az északi országokat számos nemzetközi rangsor is az élenjárók közé sorolja. Politikai, gazdasági, vagy társadalmi sikertörténeteiket megkülönböztetett figyelem övezi. Az elköteleződés a részvételi demokrácia iránt, az állampolgárok közötti bizalmon nyugvó évszázadok óta fennálló jogállamiság, versenyképesség, erős gazdasági teljesítmény, törekvés a javak igazságos elosztására, átláthatóság és elszámoltathatóság mind jól látható elemei ennek a sajátos északi modellnek. Az egyenlő bánásmód elve, a szólás- és sajtószabadság olyan jellemzők, amelyek ugyancsak jelentősen hozzájárulnak ezeknek az országoknak az eredményeihez. Az északi országok nyitottak, aktívan részt vesznek a nemzetek közötti együttműködésekben, a múlt helyett sokkal inkább a jövőbe tekintenek. Dióhéjban ezek azok az értékek és tényezők, amelyek az öt északi ország társadalmait alakították.
A Nordic Bridge az európai országok felé irányuló közös tájékoztatási program része, melynek kiegészítéseként az Északi Miniszterek Tanácsa, valamint a résztvevő nagykövetségek egy új internetes felületen osztják meg híreiket és információikat az érdeklődőkkel.